@ ! 

INNE SZUFLADY :::LWOWSKA:::PODRÓŻE:::FOTO:::ŚREDNIOWIECZE:::AUTOR!:::STARE:::PRYWATNE:::© 


 spis >> 

pejzaż frasobliwy

Andrzej Różycki, Piotr Szczegłów
 Krupski i S-ka, Warszawa 2000


GŁÓWNA STRONA NEPOMUKÓW >>

>> zobacz stronę książki "Kapliczki i krzyże przydrożne"

>> film nepomucki

Książka ta była dla mnie odkrywcza z powodu sposobu fotografowania, zresztą nie tylko obiektów nepomuckich. Jest to fotografika tradycyjna, bez deformacji i reporterskiego rozmazania. Mnie zachwyciło wspaniałe operowanie światłem, ale przede wszystkim kompozycja, która sprawia, że widać więź kapliczki czy figury z krajobrazem oraz jej wtopienie w codzienne życie. Te bańki na mleko przed kapliczką... Mistrzostwo Polski!

Posłuchaj:
 
THURI Frantisek Xaver
Cantata honorem
sancti Joani Nepomuceni
- choral

^
 

Zdjęcia umieszczam tutaj bez wiedzy Autorów, z którymi nie udało mi się nawiązać kontaktu. Mam nadzieję, że mi wybaczą zarówno to, jak i masakrę, która wykonałem na tych fotografiach. Awaria skanera skłoniła mnie do ich digitalizacji za pomocą aparatu cyfrowego. Czyste barbarzyństwo, ale w dobrej intencji.

 

 

Autorzy mieli ten sam dylemat, który towarzyszy mi przy podpisywaniu zdjęć. Podawać dokładną lokalizację kapliczek czy nie? Zastosowali coś w rodzaju kompromisu. Stąd część zdjęć tu prezentowanych nie ma kompletnego opisu.

 


 

Ci sami autorzy są autorami fotografii, pochodzących zapewne z tej samej sesji, do albumu "O rzeźbach i rzeźbiarzach" Aleksandra Jackowskiego (Warszawa 1998)

 


  Źródła>>
^
@ Bookmark and Share INNE SZUFLADY :::LWOWSKA:::PODRÓŻE:::FOTO:::ŚREDNIOWIECZE:::AUTOR!:::STARE:::PRYWATNE:::©