@ ! Bookmark and Share inne szuflady  LWOWSKA NEPOMUKI FLORIANY SKANSENY ŚREDNIOWIECZE 'SPOTKANIA' RóD DZIECI DŹWIĘKI FOTO AUTOR!

Wyjazd na ferie
27.01-3.02.2002

Podhale, Małopolska

Cel: Ratułów na Podhalu. Po drodze, w trakcie i w drodze powrotnej: Miechów (klasztor Bożogrobców z kulą na wieży, figura i ołtarz Jana Nepomucena), Zakopane (obrzydliwy tłum dresiarzy kupujących plastikowe pamiątki, drewniany kościółek i JanN. na Pęksowym Brzysku), Chochołów (Nepomuk i cała drewniana wieś - dlaczego tylko jedną udało się zachować?!), Pieniążkowice (Nepomuk w szczerym polu za wsią), Sieniawa (piękny drewniany kościółek z sobotami z 1740 i dwór z XVIII-XIX w. oraz spichlerz z XIX w.), Jordanów (jeden z piękniejszych Nepomuków jakie widziałem, z orłem na cokole), Sucha Beskidzka (piękny renesansowy zamek z krużgankami z XVI-XVII wieku i rewelacyjna barokowa karczma z XVIII w.), Zembrzyce (zaniedbany dwór - przedszkole), Stryszów (dwór z XVI wieku z wnętrzami z XVIII i XIX wieku, kapliczki Floriana, Nepomucena, pieta i inne), Zakrzów (dwór z restauracją), Lanckorona (super rynek z podcieniowymi domami), Brody (dziwny most tylko dla pieszych ozdobiony figurami czterech archaniołów, obok kaplica z pięknym Nepomukiem, a niedaleko kaplica z zewnętrzną amboną), Jędrzejów (Nepomucen przy kościele parafialnym).
Małopolska-Lanckorona: podcieniowy rynek i Isia (3-02-2002) Małopolska-Stryszów: kolorowa kamienna pieta (3-02-2002) JN-Małopolska-Stryszów: kamienny Jan (3-02-2002) JN-Małopolska-Brody: Jan w kapliczce przy moście (3-02-2002)
Małopolska-Lanckorona: podcieniowy rynek i Isia (3-02-2002) Małopolska-Stryszów: renesansowy dwór (3-02-2002)  
Małopolska-Stryszów: renesansowy dwór (3-02-2002) Małopolska-Stryszów: renesansowy dwór (3-02-2002) JN-Małopolska-Jędrzejów: kamienny Jan przed kościołem (3-02-2002)

 

@ ! Bookmark and Share inne szuflady  LWOWSKA NEPOMUKI FLORIANY SKANSENY ŚREDNIOWIECZE 'SPOTKANIA' RóD DZIECI DŹWIĘKI FOTO AUTOR!