opisano: 11 792 Nepomuków (+870)
w tym 5 888 w Polsce (+724)


2019-10-15

W związku z przygotowywaniem gleby pod nowe zdjęcia z powiatu kieleckiego - lekkie porządki na odpowiedniej podstronie (sandomierskie >>)
J.Ko. dostarczył brakujące zdjęcia z Olesna (X.Opolskie >>). Dzięki!


2019-10-11

Pietrosul nadesłał uzupełnienia i poprawki do obiektów w Jasionówce (podlaskie >>), Połominie oraz Brzozówce Koronnej i Szlacheckiej - dzięki temu zapanuje tu wreszcie porządek (trockie >>). Dzięki!
Do tego uzupełnienie Pietrosula jednego obiektów z Węgier (>>): Jászapáti.  Dzięki!
Nowa w naszym gronie AMP znalazła i przesłała nieznanego nam dotąd Jana N. z Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego w Łodzi (Kujawy >>). Dzięki!
Dodaję obiekt z Kędzierzyna-Koźla-Lenartowic (X.Opolskie >>)


2019-10-10

R.G. odwiedziła Podlasie (>>). Aktualizacje do miejscowości Dokudów Pierwszy, Międzyrzec Podlaski, Rudka, Pratulin, Zaborek, Wólka Korczowska. Dzięki!


2019-10-09

Wracam z L4 i wrzucam zdjęcia z Rudna (mazowieckie >>) oraz figury JN oferowanej na bazarze na Kole w Warszawie (>>)Październik 2019
Kolejność przetwarzania: wg widzimisię, ale zawsze nowość przed uzupełnieniem, poprawka przed nowością, RP przed zagranicą
J.B. z Kłodzka Plumlov x 3 (179-181) -
J.B. z Kłodzka Litovel (182) -
J.B. z Kłodzka Kraliky (183,185) -
J.B. z Kłodzka Kravare (184) -
R.G. powiat bialski i bielski +
R.G. powiat Grójec -
AMP Worbis, Heilbad-Heiligenstadt, Duderstadt -
J.B. z Kłodzka Jodłów (186) -
G.S. Mladkov, Nove Hrady, Morasice, Niemcice -
G.S. Retova, Sloupnice -
G.S. Borova, Ceske Hermanice, Svaty Jiri -
G.S. Opatovec, Kosire, Mendryka -
Dzidek1960 Pasawa -
poprzedni miesiąc >>

2019-09-25

Z.L. opublikował swe znalezisko z Jędrzejowa na FB i zgodził się nim z nami podzielić (krakowskie >>). Dzięki!


2019-09-13

A.D. przesłał swe znalezisko z Lidzbarka Warmińskiego . Dzięki!
Cd. prac z przesyłką Pietrosula z 50 obiektami. Dzisiaj: Kujbiedy, Konopczyn, Dolistowo Nowe, Pogorzałki (podlaskie >>), Podlaski, Bobra Wielka (trockie >>). Dzięki! (+porządki)


2019-09-12

Cd. prac z przesyłką Pietrosula z 50 obiektami. Dzisiaj: Brzozówka Koronna i Strzelecka, Chwaszczewo, Korycin, Połomin, Suchowola (trockie >>), Dąbrowa-Łazy, Jasionówka (podlaskie >>). Dzięki! (+porządki)


2019-09-11

Cd. prac z przesyłką Pietrosula z 50 obiektami. Dzisiaj: Rudniki/Rudnica, Przytulanka (trockie >>), Wroceń, Kalinówka Kościelna (podlaskie >>). Dzięki! (+porządki)


2019-09-10

Prace z przesyłką Pietrosula z 50 obiektami. Dzisiaj: Zakrzówek (lubelskie >>), Białystok (podlaskie >>). Dzięki! (+porządki)


2019-09-09

K.Z. przesłał nowość z Miękisza Starego (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>). Dzięki!
j.B. z Kłodzka uzupełnił wpis z Brandysa nad Labem o nowsze zdjęcia i dodał nowe obiekty z miejscowości Zálší i Ústí nad Orlicí (Czechy >>). Dzięki!


2019-09-05

J.Kotek przesłał nowości z Rudnika (krakowskie >>) i z Lisowa (X.Opolskie >>). Przekazał też aktualizacje (remonty!) z Barwałdu Dolnego (X.Zatorskie >>), Dobrej (Podhale, krakowskie >>) oraz Sidziny (X.Nyskie >>). Ponadto Węgry (>>): Jászapáti, Tinnye i Eger. Dzięki!


2019-09-04

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do JN z Gnojnika (krakowskie >>). Dzięki!
S.Zobniów przekazał do skatalogowania dwa nowe obiekty z Ołomuńca, i po jednym z miejscowości Bulovka i Chvalčov-Svatý Hostýn, Křtiny i Rýmařov (Czechy >>). Dzięki!


2019-09-03

CD paczki od G.S. Dzisiaj: Zásmuky (Czechy >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał informacje o kaplicy JN w miejscowości Bednáreček, któa dzięki temu dorobiła się herbu z motywami nepomuckimi. Ponadto figura z Šumvaldu i uzupełnienia do obiektu z Lednic (Czechy >>). Dzięki!
J.Ku. spotkał Jana N. w miejscowości Frenštát pod Radhoštěm (Czechy >>). Dzięki!
Dodaję drzwi z wizerunkiem nepomuckim z praskiej katedry (Czechy >>)


2019-09-02

Od J.B. z Kłodzka dotarła informacja o herbie nepomuckim z Vitanovej na Słowacji (>>). Dzięki!
Spora paczka doniesień (nowości i aktualizacje) od G.S. Dzisiaj: Bečváry – Červený Hrádek, Cerhenicem, Plaňany, Radim, Žabonosy, Řepníky (Czechy >>). Dzięki!


Wrzesień 2019
Kolejność przetwarzania: wg widzimisię, ale zawsze nowość przed uzupełnieniem, poprawka przed nowością, RP przed zagranicą
J.Kotek Lisów, Rudnik +
J.Kotek Barwałd Dolny, Dobra, Sidzina +
J.Kotek Węgry: Jászapáti, Tinnye, Eger +
J.B. z Kłodzka Brandys nad Labem (174) +
K.Z. Miękisz Stary +
J.B. z Kłodzka Usti nad Orlici (175) +
J.B. z Kłodzka Zalsi (176) +
A.D. Lidzbark Warmiński +
Pietrosul Podlasie (50 obiektów) oraz uwagi +
J.K. Olesno +
Dzidek1960 Leszczyniec -
Dzidek1960 Czadrów -
Dzidek1960 Krzeszów -
J.B. z Kłodzka Usov (177) -
J.B. z Kłodzka Vlcice (178) -
poprzedni miesiąc >>

2019-08-30

Od J.B. z Kłodzka dotarły nowości uzupełnienia do figur JN z miejscowości Dolní Čermná, Mikulov i Tábor (Czechy >>). Dzięki!
Przy okazji odnalazłem swoje zdjęcia z tych okolic (Tábor, Mladá Vožice):


Grażyna Kowalik umieściła na FB, a J.B. z Kłodzka przesłał tutaj info o figurze JN z muzeum w Mielcu i uzupełnienie do innej, z muzeum w Sandomierzu (sandomierskie >>). Do tego info o nieistniejącej figurze z Siennej (H.Kłodzkie >>). Dzięki!
J.Ku. przysłał zbiór nowych obiektów i uzupełnień z Austrii (>>): Dürstein, Krems an der Donau i Melk. Dzięki!
Dyidek1960 odwiedził urząd miejski w Poniecu i dzięki życzliwości burmistrza udało mu sie sfotografować figur JN z Sarbinowa, obecnie na zesłaniu w tutejszym archiwum. Odwiedził też następcę tego Jana w Sarbiniowie (poznańskie >>). Dzięki!


2019-08-29

Od J.B. z Kłodzka dotarły uzupełnienia do Jarnołtówka (X.Nyskie >>) oraz Tolkmicka (Prusy Królewskie, malborskie >>). Dzięki!
Dodaję Zaczernie (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>)


2019-08-28

JBT dostarczyła nowośc i aktualizacje do obiektów z Tczycy (krakowskie >>). Dzięki!
JBN (Alirioduo) przekazała swe znalezisko  z Gostwicy oraz zdjęcia ze Starego Sącza (Podhale, krakowskie >>). Dzięki!
Nowa figura z Teplicach i uzupełnienia do Načeradca (Czechy >>) od J.B. z Kłodzka. Dzięki! Ja wygrzebuję swoje zdjęcia i dokładam nieco porządków na tej stronie.2019-08-27

Uzupełnienia do wpisu o figurze z kłodzkiej Twierdzy od J.B. z Kłodzka oraz akwareli nepomuckiej z restauracji Śnieżnik (H.Kłodzkie >>). Dzięki!
Koniec prac z przesyłką Pietrosula dotyczącą obiektów z Włocławka i Szczutkowa (brzeskokujawskie >>), Myszyńca, Kadzidła (mazowieckie >>). Dzięki!


2019-08-23

Dodaję wspaniałą informację i zdjęcie nt ustawienia wyremontowanej figury JN na moście w Lubomierzu (X.Świdnickie >>). Dzięki M.Dr.!
Cd. prac z przesyłką Pietrosula dotyczących obiektów z domów aukcyjnych (>>), w tym internetowych . Dzięki! (+porządki. uwaga: obiekty z ofert internetowych nie są wliczane do puli aż do momentu włączenia do którejś z list regionalnych. w przypadku Rempexu, ArtInfo, Altiusa i OneBid jest to Warszawa, ze względu na siedzibę firmy)


2019-08-22

Cd. prac z przesyłką Pietrosula dotyczącej obiektów z Płocka (płockie >>), Gdańska (pomorskie >>) - głównie obrazów St. Czajkowskiego, który mnogość w różnych wersjach była bardzo kłopotliwa. Dzięki! (+porządki)


2019-08-21

Cd. prac z przesyłką Pietrosula dotyczącej obiektów z MN (i nie tylko) w Warszawie (>>) - głównie obrazów St. Czajkowskiego, który mnogość w różnych wersjach była bardzo kłopotliwa. Dzięki! (+porządki)


2019-08-14 do 20

Prace z przesyłką Pietrosula dotyczącej obiektów z Łomży, Niwisek, Wólki Dłużewskiej, Pęcławia (mazowieckie >>) oraz siedmiu grafik z MN w Warszawie (>>). Dzięki! (+porządki)
Dodaję Dziewuliny (sieradzkie >>)
Dodaję ołtarz z Rawy Mazowieckiej, dawniej poświęcony Janowi N. (rawskie >>). Dzięki TS!


2019-08-13

Prace z przesyłką Pietrosula dotyczącej obiektów z Choroszczy i ze skansenu w Wasilkowie (trockie >>) oraz Zawad-Kolonii (mazowieckie >>). Dzięki! (+porządki)
Druga masowa przesyłka Pietrosula to (dzisiaj) nowości i uzupełnienia z miejscowości: Chodkowo Wielkie (mazowieckie >>), Kutno (rawskie >>). Dzięki


2019-08-122

Dodaję Siemkowice (sieradzkie >>) + prządki po doprecyzowaniu granic Z.Wieluńskiej
Prace przygotowawcze do opracowania przesyłki Pietrosula dotyczącej obiektów ze skansenu w Wasilkowie [porządki, zmiana z lokalizacji Jurowce na Wasilków, przenosiny pomiędzy podlaskim (>>) a trockim (>>)]


2019-08-08

Województwo mazowieckie (>>) doczekało się swojego alfabetycznego spisu obiektów nepomuckich, a nie tylko spisów poszczególnych ziem
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia i nowe fotografie z Warszawy i Pułtuska. Dzięki!
M.Muryn przesłał nowości i uzupełnienia z Jastrzębia-Zdroju (X.Raciborskie >>). Dzięki!


2019-08-07

Dodaję kapliczkę z Nowych Rumunek-Dębowej Góry (rawskie >>). Potrzebne zdjęcie!
Przy okazji - porządki na stronie Ziemi Wyszogrodzkiej (mazowieckie >>)
J.B. z Kłodzka nadesłał nowa figurę z Janowa Lubelskiego (lubelskie >>). Dzięki!


2019-08-06

J.B. z Kłodzka nadesłał archiwalne zdjęcia ołtarza z obrazem Jana N. z kościoła JN w Janowej Górze (H.Kłodzkie >>) oraz uzupełnienia do fresku z JN z Broumova (Czechy >>) i płaskorzeźb z Barwałdu Dolnego i Górnego (X.Zatorskie >>). Dzięki!
Przywracam drugą płaskorzeźbę z Barwałdu Górnego -  z jakiegoś powodu obiekt ten w pewnym momencie zniknął z listy - czyżby informacja o innej niż nepomucka identyfikacji tej postaci? powód ten został zapomniany, być może to pomyłka. sprawdzić w źródłach!
G.S. przesłała brakujące fotki Jana z miejscowości Machov-Nízká Srbská i nowy obiekt z Litomyšla (Czechy >>). Dzięki!


2019-08-05


Sierpień 2019
Kolejność przetwarzania: wg widzimisię, ale zawsze nowość przed uzupełnieniem, poprawka przed nowością, RP przed zagranicą
J.B. z Kłodzka Jarnołtówek (159) +
J.B. z Kłodzka Tolkmicko (160) +
J.B. z Kłodzka Mielec (161) +
J.B. z Kłodzka Dolni Cermna (162) +
J.B. z Kłodzka Janowa Góra (163) +
J.B. z Kłodzka Sienna (165) +
J.B. z Kłodzka Sandomierz (164) +
J.Ku. Austria +
Dzidek1960 Poniec, Sarbinowo +
J.B. z Kłodzka Mikulov (166) +
J.B. z Kłodzka Donżon w Kłodzku +
J.B. z Kłodzka Tabor (167) +
J.B. z Kłodzka Tabor (168) +
J.B. z Kłodzka Vitanova (170) +
G.S. Bečváry, Cerhenice, Plaňany, Radim, Zabonosy, Zasmuky, Repniky +
J.B. z Kłodzka Bednarecek (169) +
J.Ku. Frenštát pod Radhoštěm +
J.B. z Kłodzka Sumvald (171) +
J.B. z Kłodzka Lednice (172) +
J.B. z Kłodzka Gnojnik (173) +
S.Zobniów Olomouc x 2 +
S.Zobniów Bulovka, Svaty Hostyn +
S.Zobniów Krtiny, Rymorov +
poprzedni miesiąc >>

2019-07-21 do 30

Dodaję JN z Dębia (X.Opolskie >>)
Zmiana lokalizacji JN4 z Białegostoku (podlaskie >>)
Porządki i nowe zdjęcia Isi z Sierpca (płockie >>)


2019-07-18

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia i nowe fotografie z Kłodzka i Bożkowa (H.Kłodzkie >>) oraz doniesienie o wywiezionym do Telgte (Niemcy >>) obrazie JN z Hrabstwa Kłodzkiego. Dzięki!


2019-07-177

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia ze Starej Wsi i Sanoka (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>), ze Środy Śląskiej (X.Wrocławskie >>) oraz z Wygiełzowa (krakowskie >>). Dzięki!


2019-07-16

J.B. z Kłodzka przesłał nowości i uzupełnienia z Dobruški (Czechy >>) oraz z Gdyni (pomorskie >>). Dzięki!
M.Muryn przesłał nowe znalezisko z Wejherowa (pomorskie >>). Dzięki!


2019-07-15

Koniec paczki od Pietrosula. Dziś: Zgłobień (sandomierskie >>), Popławy (Z.Chełmska d.woj. ruskiego >>), Łubno-Opace, Łubienko, Sądkowa, Nowy Glinik (krakowskie >>), Mały Rudnik (Prusy >>), Olsztyn, Dobrąg, Lamkowo, Lechowo, Radostowo (Warmia, malborskie >>). Dzięki!


2019-07-12

C.d. paczki od Pietrosula. Dziś: Ryczów, Szymbark, Wiśniowa (krakowskie >>), Kolbuszowa (sandomierskie >>), Kurów, Panieńszczyzna, Zakrzówek (lubelskie >>), Cieszyn (X.Cieszyńskie >>), Katowice-Nikiszowiec (X.Bytomskie >>), Tarnawa Górna, Jabłonica Polska (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>). Dzięki!

Dodaję figurę z Wytrzyszczki (krakowskie >>) + porządki


2019-07-11

Pietrosul przesłał uzupełnienia  i jedną nowość z Sankt Johann in Tirol (Austria >>). Dzięki!
j.Ko. podzielił się z nami znaleziskiem z Gorzowa Śląskiego. Do tego aktualizacja obiektu z Boroszowa (X.Opolskie >>). Dzięki!
U.B. przesłała swe nowe zdjęcia z Wrocławia-Leśnicy (>>). Dzięki!
Dzidek1960 wyszukał zdjęcie zniszczonej przez hitlerowców figury JN z Krobi (poznańskie >>). Dzięki!
I przyszła pora na kolejną wielką paczkę od Pietrosula - około 30 obiektów z południowej Polski i Prus. Dziś: Dziekanowice, Głogoczów, Osobnica, Jasło (krakowskie >>), Ilkowice (sandomierskie >>). Dzięki!


2019-07-10

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia z Przeciszowa (X.Zatorskie >>) i Ulanowa (sandomierskie >>) oraz obiekty z miejscowości Vnorovy, Ptení, Kraslice, Chomutov, Olomouc, Dolní Čermná, Úsov (Czechy >>). Dzięki!
U.B. nadesłała nowość z Walldürn (Niemcy >>). Dzięki! (+solidne porządki na podstronie Badenii-Wirtembergii)
T.S. przekazał informację o renowacji i przenosinach Jana N. z Rawy Mazowieckiej z kruchty do podziemi kościoła, do nowego muzeum parafialnego (rawskie >>). Dzięki!


2019-07-09

JBT odwiedziła Jany Zakliczyńskie, Rychwałd i Jordanów i Sucha Beskidzka (krakowskie >>). Dzięki!


2019-07-08

Pietrosul przesłał dwa nowe obiekty z Drasenhofen (Austria >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał trzy nowości z Sankt Johann in Tirol (Austria >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie opisu słynnego Jana Świdnickiego oraz nowy obiekt ze Świdnicy Polskiej (X.Świdnickie >>). Dzięki!


2019-07-05

Zakończenie prac z paczką nadesłaną przez Pietrosula, a dotyczącą Z.Chełmskiej d.woj. ruskiego (>>). Dzisiaj: Nowe Depułtycze, ponownie Chełm, Rudka, Sawin, Natalin, Włodawa. Oraz Opole Lubelskie, Głębokie (lubelskie >>), Wyszatyce (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>), Leziona, Kotlin (kaliskie >>), Starogard Gdański (pomorskie >>), Wińsko (X.Wołowskie >>), umownie: Radom (sandomierskie >>). Dzięki!


2019-07-04

C.d.  prac z paczką nadesłaną przez Pietrosula, a dotyczącą Z.Chełmskiej d.woj. ruskiego (>>). Dzisiaj: cd. Busieniec i Buśno, Chełm, Krasnystaw, a ponadto - Kijów (Ukraina >>). Dzięki!


2019-07-03

W.M. przekazał nowość z Połoneczki z terenu (Białoruś >>). Dzięki! (+ gruntowne porządki)
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do obiektu z miejscowości Malá Morava (Czechy >>). Dzięki!
J.Z. przysłał artykuł przypominający o skradzionym 13 lat temu barokowym obrazie Jana N. z Wałbrzycha (X.Świdnickie >>). Dzięki!
M.Muryn dostarczył zdjęcia nowego pseudoludowego Nepomuka z Nowego Sącza (Podhale, krakowskie >>). Dzięki!
JBT odnalazła Jana z Haczowa anonsowanego przez Pietrosula. Do tego zdjęcia z Iwonicza, Sanoka i nowość z Rymanowa-Zdroju (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>). Dzięki!
Początek prac z paczką nadesłaną przez Pietrosula, a dotyczącą Z.Chełmskiej d.woj. ruskiego (>>). Dzisiaj: Busieniec i Buśno. Dzięki! (+ porządki)


2019-07-02

K.P przesłała nowość z Krościenka nad Dunajcem (Podhale, krakowskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do obiektu z Mohelnic, nowości z miejscowości Moravičany, Loštice, Konice (Czechy >>). Dzięki!
W.M. zebrał i przekazał kilka nowości z terenu Ukrainy (>>): Mościska, Fanczykowo. Do tego rarytas - zestaw złotych medali nepomuckich zamówionych w Czechach przez wyspę Niue (terytorium zależne Nowej Zelandii >>))! Dzięki!


2019-07-01

(Czechy >>) oraz uzupełnienie z Barda (X.Ziębickie >>). Dzięki!


Lipiec 2019
Kolejność przetwarzania: wg widzimisię, ale zawsze nowość przed uzupełnieniem, poprawka przed nowością, RP przed zagranicą
Pietrosul St.Johann in Tirol +
J.B. z Kłodzka Dobruska x 3 (138-140) +
J.B. z Kłodzka Gdynia (141) +
J.B. z Kłodzka Gdynia (155) +
M.Muryn Wejherowo +
J.B. z Kłodzka Stara Wieś (143) +
J.B. z Kłodzka Środa Śląska (144) +
J.B. z Kłodzka Wygiełzów (145) +
J.B. z Kłodzka Sanok (146) +
J.B. z Kłodzka Bożków (147) +
J.B. z Kłodzka Kłodzko, muzeum (148) +
J.B. z Kłodzka H.Kłodzkie, obraz (149) +
J.B. z Kłodzka Broumov (142) +
G.S. Machov, Litomysl +
J.B. z Kłodzka Barwałd Dolny (150) +
J.B. z Kłodzka Barwałd Górny (151) +
J.B. z Kłodzka Janów Lubelski (152) +
J.B. z Kłodzka Warszawa (153) +
J.B. z Kłodzka Pułtusk (154) +
M.Muryn Jastrzębie-Zdrój, Ruptawa +
Pietrosul Podlasie - skansen +
B.K. Sierpc - skansen x2 +
T.S. Rawa Maz. - film +
T.S. Rawa - film +
J.B. z Kłodzka Kłodzko (156) +
J.B. z Kłodzka Teplice (157) +
J.B. z Kłodzka Naceradec (158) -
Pietrosul Mazowsze i okolica, muzea, aukcje +
JBT Tczyca x 2 +
Alirioduo Gostwica +
poprzedni miesiąc >>

2019-06-14/p>

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia z Drasenhofen, nowości z Großgmain, Saalfelden am Steinernen Meer, Weißbach bei Lofer, Hallein, Sankt Gilgen, Salzburg-Gnigl (Austria >>). Ponadto Liberk (Czechy >>). Dzięki!
JBT uzupełniająco przesłała nowe zdjęcia Janów z Krosna i Starej Wsi (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>). Dzięki!!


2019-06-13

Jak 13 to 13. Cały dzień spędzony na wyszukaniu i naprawie usterki podstrony Nepomuków X.Ziębickiego (>>)


2019-06-12

J.Kotek przesłał uzupełnienia do Nepomuków z miejscowości Lisowice (X.Opolskie >>). Dzięki!
Pan Piotr Rutkowski, potomek malarza Władysława Bończy-Rutkowskiego, potwierdził nam lokalizację kapliczki nepomuckiej z jego obrazu z MNW - Dańków k. Białej Rawskiej (rawskie >>). Dzięki!
K.P. nadesłała zdjęcia nowej rzeźby JN koło zamku w Karłowicach (X.Brzeskie >>). Dzięki!


2019-06-11

J.B. z Kłodzka przesłał dwie kolejne nowości z miejscowości Šumperk (Czechy >>). Dzięki!
Po raz pierwszy uruchamiam potężne zestawienie przesłane przez S.Zobniowa. To excelowa baza zawierająca wszystkie opisane tu Nepomuki Czeskie, a do tego poprawki oraz prawie drugie tyle brakujących. To praca na lata, ale sukcesywnie będę je wprowadzać do zestawienia. Dzisiaj Šumperk, Zábřeh-Dolní Bušínov, Libina-Dolní Libina, Hynčina, Janoušov, Mohelnice (Czechy >>). Dzięki!
Stelka56 zamieściła na fb nie znaną mi wcześniej kapliczkę z figurą JN z Kazimierza (X.Opolskie >>). Dzięki!


2019-06-10

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Šumperk (5), uzupełnienie z Mikulova (Czechy >>), miejsce nepomuckie z Prešova na Słowacji (>>). Dzięki!


2019-06-07

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Lukavec, Postřelmov (Czechy >>). Dzięki!


2019-06-06

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie z Salzburga (Austria >>). Dzięki!
JBT uzupełniająco przesłała nowe zdjęcia Jana z krużganków augustiańskich w Krakowie (krakowskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka oraz Pietrosul dostarczyli nowości i uzupełnienia Nepomuków z miejscowości Plaveč (Pławiec) na Słowacji (>>). Dzięki!


2019-06-04 i 05

Koniec opracowywania dużej paczki od Pietrosula, oraz rozpoczęcie drugiej, nieco mniejszej. Dzisiaj: Dęba-Majstry, Złoczew (1+1) (sieradzkie >>), Pakość ((Kujawy >>), Czemierniki, Krasienin, Batorz (-), Krzczonów, Janów Lubelski, Parczew (lubelskie >>), Włodawa (Z.Chełmska d.woj. ruskiego >>). Dzięki!


2019-06-033

Ciąg dalszy opracowywania dużej paczki od Pietrosula. Dzisiaj: Lublin x 2 (lubelskie >>), Bieździedza, Kurozwęki, Sędek (sandomierskie >>). Dzięki!

Czerwiec 2019
J.B. z Kłodzka Sumperk (112 - 119) +
dzidek1960 Waszyngton +
J.Kotek Lisowice x3 +
J.B. z Kłodzka Sankt Gilgen +
J.B. z Kłodzka Salzburg - Gnigl x 2 +
J.B. z Kłodzka Bad Durrnberg +
W.M. Poloneczka (FB) +
J.B. z Kłodzka Mala Morava (113) +
M.Muryn Nowy Sącz +
J.Z. Wałbrzych skradziony +
K.P. Karłowice +
JBT Haczów, Iwonicz +
P.S. Z.Chełmska + errata +
P.S. Draserhofen +
J.B. z Kłodzka St, Johann x 3 (124-6) +
J.B. z Kłodzka Świdnica (127) +
J.B. z Kłodzka Świdnica Polska (132) +
JBT Zakliczyn x 2 +
JBT Rychwałd, Jordanów, Sucha Beskidzka +
J.B. z Kłodzka Przeciszów (128) +
J.B. z Kłodzka Ulanów (129) +
J.B. z Kłodzka Vnorovy (130) +
J.B. z Kłodzka Pteni (131) +
J.B. z Kłodzka Kraslice (133) +
J.B. z Kłodzka Chotumov (134) +
J.B. z Kłodzka Olomouc (135) +
J.B. z Kłodzka Dolni Cermna (136) +
J.B. z Kłodzka Usov (137) +
U.B. Walldurn +
T.S. Rawa +
U.B. Wrocław-Leśnica +
dzidek1960 Krobia +
P.S. rozmaite +
poprzedni miesiąc >>

2019-05-311

Ciąg dalszy opracowywania dużej paczki od Pietrosula. Dzisiaj: Podsarnie, Piekielnik, Jabłonka (Orawa, krakowskie >>), Krzeczów (krakowskie >>), Binduga Kurpie (>>), Opinogóra Górna (mazowieckie >>). Dzięki!


2019-05-30

Dodaję Czemierniki (lubelskie >>) i Radoszowy (X.Opolskie >>)
Ciąg dalszy opracowywania dużej paczki od Pietrosula. Dzisiaj: Breza, Tvrdošín, Zákamenné, Medzibrodie nad Oravou (Słowacja >>). Dzięki!
Plus nieco porządków na stronie (Słowacja >>)


2019-05-29

Ciąg dalszy opracowywania dużej paczki od Pietrosula. Dzisiaj Austria, w tym zbiór 1360 (!!!) Nepomuków w kolekcji Muzeum Katedralnego w Salzburgu (Austria >>), 5 x Mikulov (Czechy >>), 3 x Mohács (Węgry >>). Dzięki!


2019-05-28

Rozpocząłem opracowywanie dużej paczki - około 30 obiektów - otrzymanej od Pietrosula. Dzięki! Jeden z wpisów dotyczył St.Johann-Nepomuk-Museum, czyli Muzeum św. Jana Nepomucena w Plattling w Dolnej Bawarii. Wyciągnąłem więc swoje zdjęcia sprzed roku i wzbogaciłem stronę Nepomuków niemieckich (>>) o dziewięć nowych obiektów z tego miasta, w tym tegoż muzeum. Ma ono w swych zbiorach ponad 300 obiektów nepomuckich, dlatego liczba JN z tego kraju radykalnie wzrosła, a łączna liczna obiektów opisanych w tym serwisie przekroczyła 10 tysięcy
Dokładam też dwa Jany z sąsiedniego Deggendorf, Viechtach, Geiersthal i Regen

2019-05-27

Relacja z odsłonięcia pomnika JN w Bardzie autorstwa RJF (X.Ziębickie >>). Dzięki!


2019-05-24

K.P. nadesłała dwa nowe obiekty z Mszany Dolnej i Łętowego (Podhale, krakowskie >>). Dzięki! (+porządki)
U.B. przesłała lepsze zdjęcia z Hejnic (Czechy >>). Dzięki!
Początki odkryć i porządków nepomuckich z wyjazdu do Pragi (Czechy >>): kaplica JN w katedrze, witraże


2019-05-23

Koniec prac nad paczką nadesłaną przez G.S. - Semanin, Rybnik (Czechy >>). Dzięki!
Dodaje swoje zdjęcia z Kunvaldu, Žamberka

2019-05-22

Kolejne i uzupełnienia nowości, które G.S. przesłała z miejscowości Litomyšl (Czechy >>). Dzięki!
Dodam również swoje materiały z Litomyšla, w/w przesyłka wywołała odszukanie ich w zeszłorocznym archiwum


2019-05-211

Trzy nowe Nepomuki Praskie (Czechy >>) + porządki
G.S. przesłała nowości i uzupełnienia z miejscowości Litomyšl (Czechy >>). Dzięki!
Dodam również swoje materiały z tego miasta, w/w przesyłka wywołała odszukanie ich w zeszłorocznym archiwum2019-05-200

Kilka poprawek i przygotować do aktualizacji strony Nepomuków Praskich (Czechy >>) + porządki


2019-05-1414

Ogłaszam przerwę w przetwarzaniu nadesłanych materiałów związaną z wyjazdem na święto nepomuckie NAVALIS do Pragi. Będzie dużo wpisów z Pragi i Czech!


2019-05-08

J.B. z Kłodzka przesłał nowość i dwa uzupełnienia z miejscowości Mikulov (Czechy >>). Dzięki!
Ja dorzucam kilka swoich, jako że moje materiały z zeszłorocznego wyjazdu nie doczekały się jeszcze opracowania


2019-05-07

Dzidek1960 znalazł - choć wydawało by sie to juz niemożliwe - nowego Jana N. na Staroměstské nám. w Pradze, i drugiego - witraż nepomucki u św. Gawła (Czechy >>). Dzięki!
Ten sam poszukiwacz znalazł dziewiętnastego (!) w naszym spisie Jana N. z Turnova (Czechy >>). Dzięki! Dzidek1960 powoli staje się specjalistą od spraw beznadziejnych - wyszukiwania obiektów w miejscach przeszukanych już wyjątkowo dokładnie.
A.D. przesłał zdjęcie wileńskiego obrazu świętego-jałmużnika, którego odważyłem się zakwalifikować jako Jana N. Ponadto muzeum w Wilnie i Troki (Litwa >>). Dzięki!


2019-05-06

U.B. przesłała zdjęcia ze szlaku Neratov-Vysoký Kořen i z samych Bartošovic v Orlických Horách-Neratova (Czechy >>). Dzięki!
Dodaję stare zdjęcie z Wąchocka (sandomierskie >>)
JBT przesłała brakujące zdjęcia z Wietrzychowic, Gręboszowa (nowość!), Starego Słupca (nowość!), Bolesławia. Dzięki!


Maj 2019
dzidek1960 Praha x 2 +
dzidek1960 Turnov +
J.B. z Kłodzka Mikulov x 3 +
G.S. Litomysl +
G.S. Ceska Trebova +
G.S. Rybnik +
G.S. Semanin +
A.D. Wilno, Troki +
RJF (=JFR) Bardo +
Pietrosul Niemcy, Austria, Czechy, Węgry, Słowacja, Małopolska, Mazowsze, Lubelskie, Sandomierskie, Sieradzkie, Kujawy (30) +
J.B. z Kłodzka Salzburg +
JBL Prądnik +
Pietrosul Plavec +
J.B. z Kłodzka Plavec x 3 +
J.B. z Kłodzka Lukavec +
J.B. z Kłodzka Postrelmov +
J.B. z Kłodzka Mikulov +
J.B. z Kłodzka Presov +
P.R. Danków +
J.B. z Kłodzka Drasenhofen +
J.B. z Kłodzka Grossgmain +
J.B. z Kłodzka Weissbach bei Lofer +
J.B. z Kłodzka Hallein-Durrneberg +
J.B. z Kłodzka Sankt Gilgen +
JBT Krosno, Stara Wieś +
J.B. z Kłodzka Bardo +
J.B. z Kłodzka Kravare +
J.B. z Kłodzka Opocno x 3 +
K.P. Krościenko nad Dunajcem - Kąty +
J.B. z Kłodzka Mohelnice +
J.B. z Kłodzka Moravicany +
J.B. z Kłodzka Lostice +
J.B. z Kłodzka Konice +
J.B. z Kłodzka Saalfelden +
J.B. z Kłodzka Cerekvice +
J.B. z Kłodzka Liberk +
J.B. z Kłodzka Rampuse +
W.M. Mościska (FB) +
S.Zobniów Czechy - zestawienie -/+
poprzedni miesiąc >>

2019-04-30

Nowe zdjęcia z miejscowości Witków Śląski (X.Świdnickie >>) od U.B. Dzięki!
K.O. przesłał nowe zdjęcia barokowej figury JN z Granina (X.Opolskie >>). Dzięki!
M.Muryn. przesłał nowe zdjęcia współczesnej figury JN z Jastrzębia-Zdroju (X.Raciborskie >>). Dzięki!
U.B. przesłała zdjęcia znanej nam już figury koło szczytu Hodinec w Górach Orlickich (Czechy >>). Dzięki!


2019-04-29

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Troubelice, Křivsoudov i uzupełnienia dotyczące ulicy Karlovej oraz kościoła sv. Havla w Pradze (Czechy >>). Dzięki!
K.O. przesłał nowe zdjęcia barokowej figury JN z Łącznika (X.Opolskie >>), stan już po rozebraniu ładnego domu i wycięciu starych drzew, jak to mają w zwyczaju mieszkańcy tego chorego kraju. Dzięki!


2019-04-266

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Tovačov (Czechy >>). Dzięki!
Dzidek1960 przesłał dużo informacji o obiektach nepomuckich w miejscowości Mchy i Gogolewo (poznańskie >>). Dzięki!


2019-04-25

Nowe archiwalne zdjęcie Jana z Wachu + porządki [mazowieckie (>>) / Kurpie (>>)
J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Velký Ořechov i Konecchlumí (Czechy >>). Dzięki!


2019-04-17

UWAGA, WAKACJE! Ogłaszam tygodniową przerwę w przetwarzaniu przesyłek nepomuckich.
Koniec opracowywania porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj: Czudec, Połomia (sandomierskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał nowość z Piding (Niemcy >>). Dzięki!


2019-04-16

C.d. opracowywania porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj: Łaszczów, Bełżec, Pukarzów, Rzeplin-Osada/Krzewica (bełzkie >>), Gawłuszowice, Czajkowa, Niekrasów Poduchowny / Osala (sandomierskie >>). Dzięki!. Dzięki!


2019-04-15

C.d. opracowywania porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj: Józefów nad Wisłą, Dzwola, Stary Uścimów / Stara Jedlanka (lubelskie >>), Malice, Zrąb (bełzkie >>). Dzięki! Przy okazji, jak zwykle, porządki w tych działach serwisu


2019-04-12

C.d. opracowywania porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj: Werbkowice, Żdżanne (Z.Chełmska d.woj. ruskiego >>), Głuszczyzna, Trzebieszów Drugi (lubelskie >>). Dzięki! Przy okazji, jak zwykle, porządki w tych działach serwisu


2019-04-11

C.d. opracowywania porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj Biała Podlaska, Łomazy, Lubień, Brzeziny (brzesko-litewskie >>), Uher, Kumów Plebański (Z.Chełmska d.woj. ruskiego >>). Przy okazji, jak zwykle, porządki w tych działach serwisuu


2019-04-10

J.B. z Kłodzka przesłał cztery nowości z miejscowości Uherský Ostroh i uzupełnienia do miejscowości Červená Voda (Czechy >>). Dzięki!
Nadesłane przez G.S. uzupełnienia i nowości z miejscowości Vysoké Mýto (Czechy >>). Dzięki!
Rozpoczynam opracowywanie porcji 30 Nepomuków z Polski Wschodniej nadesłanych przez Pietrosula. Dzisiaj Szepietowo Podleśne / Wawrzyńce, Dąbrówka Kościelna, Święck-Strumiany (podlaskie >>). Przy okazji, jak zwykle, porządki w tym dziale


2019-04-09

C.d. opracowywania porcji Nepomuków z okresu Kolín (Czechy >>) nadesłanych przez G.S. Dzisiaj: Třebovle, Tismice, Český Brod, Svojšice, Ratboř, Ohaře, Lošánky, Klášterní Skalice, Červené Pečky-Bořetice. Dzięki!


2019-04-08

Dzidek1960 dodał nowe zdjęcia Jana Bytowskiego i dorzucił trzy obrazki na szkle z Muzeum Zachodniokaszubskiego (pomorskie >>). Dzięki!
Rozpoczynam opracowywanie porcji Nepomuków z okresu Kolín (Czechy >>) nadesłanych przez G.S. Dzięki!


2019-04-05

Dodaję zdjęcie Nepomuka z Wystawy Rolniczej z 1932 roku w Białymstoku i snuję rozważania na temat jego autorstwa oraz losów (podlaskie >>)
JBT przesłała nowe zdjęcie Jana z Sieciechowic (krakowskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia i nowsze zdjęcia Jana z Bolesławowa (H.Kłodzkie >>). Dzięki!
M.Muryn uzupełnił wpis dotyczący Czyżowic o nowe zdjęcia (X.Raciborskie >>). Dzięki!


2019-04-04

J.B. z Kłodzka przesłał nowego Nepomuka z miejscowości Teplice nad Metují-Zdoňov, Koclířov (Czechy >>). Dzięki!
JBT przesłała uzupełnienia do Janów Żywieckich: Cięcina, Cisiec i Las. Na skutek chwilowej awarii cały ten dział nie był widoczny (dzięki PS!), więc potraktowała swe zdobycze jako nowości :( (Państwo Żywieckie, krakowskie >>). Dzięki!


2019-04-03

J.B. z Kłodzka przesłał nowego Nepomuka z miejscowości Vítězná, dwa obiekty z Kájova oraz uzupełnienie z Hradca Králové (Czechy >>). Dzięki!
Ja dokładam drugiego JN z Vítězny - kościół JN w przysiółku tej miejscowości i kapliczkę JN z Kájova, niestety pustą


Kwietniowa kolejka maili z materiałami nepomuckimi (+ kilka przesyłek w ramach fb + moje zaległości):

Kwiecień 2019
FB Kuty, Ukraina +
dzidek1960 Bytów +
G.S. Trebovle, Tismice, Svojsice +
G.S. Ratbor, Ohare, Losanky, Klasterni Sklice, Cesky Brod, Boretice +
G.S. Vysoke Myto +
J.B. z Kłodzka Uherský Ostroh +
J.B. z Kłodzka Červená Voda +
Pietrosul Polska południowa, ok. 30 +
J.B. z Kłodzka Velký Ořechov +
J.B. z Kłodzka Piding +
J.B. z Kłodzka Konecchelumi +
W.Mu. V. koło Broumova +
J.B. z Kłodzka Tovacov +
J.B. z Kłodzka Troubelice +
dzidek1960 Mchów x 2, Gogolewo x 3 +
K.O. Łącznik +
K.O. Grabin +
J.B. z Kłodzka Křivsoudov +
J.B. z Kłodzka Praha, Karlova +
J.B. z Kłodzka Praha, sv. Havel +
M.Muryn Jastrzębie Zdrój +
U.B. Witków Śląski +
K.O. Orońsko (ściągnąć) -
M.Muryn Goczałkowice-Zdrój (ściągnąć) -
U.B. Hadiniec, Vysoky Koren +
U.B. Neratov +
U.B. Neratov, okolice +
U.B. Neratov 2 +
U.B. Neratov, okolice 2 +
JBT Gręboszów, Wietrzychowice, Bolesław, Stary Słupiec +
ja Wąchock +
poprzedni miesiąc >>

2019-04-02

J.B. z Kłodzka przesłał nowego Nepomuka z miejscowości Vnorovy, Prostějov (Czechy >>). Dzięki!
Ja dokładam drugiego Jana z Vnorovych.
JBT przesłała uzupełnienia z Barwałdu Dolnego, Andrychowa i Targanic (X.Zatorskie >>). Dzięki!
Nowy Nepomuka z Drezna (Niemcy >>) od J.B. z Kłodzka. Dzięki!


2019-04-01

G.S. przekazała nowości i uzupełnienia dotyczące miejscowości Choceň (Czechy >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał info o znaczku Poczty Watykańskiej z JN (prawie Włochy >>). Dzięki!
J.B. przesłał też uzupełnienia z Doboszowic (X.Nyskie >>) oraz dwa obiekty: Karlovy Vary (Czechy >>). Dzięki!


2019-03-29

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Chornice, Javorník (Czechy >>). Dzięki!
Przy okazji trochę porządków, w tym włącznie miejscowości Horní Hoštice do Javorníka


2019-03-28

J.B. z Kłodzka, przesłał uzupełnienia do obiektu ze wsi Cotkytle (Czechy >>). Dzięki!
Wykonałem kolejne poprawki na stronie Nepomuków Czeskich (>>), usuwając przy tym konflikt pomiędzy dwoma różnymi miejscowościami Nové Hrady. Przy okazji wrzuciłem moje zdjęcia pięknego Jana N. z tej miejscowości w okresie okres: Ústí nad Orlicí. Dodaję też nowego JN z tej miejscowości

2019-03-27

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Velký Týnec (Czechy >>). Dzięki!
Wykonałem jakieś 75 tysięcy poprawek - drobnych i bardzo drobnych - na stronie Nepomuków Czeskich (>>)
Dawno nie było nic ze Słowacji (>>)! Nadrobił to J.B. z Kłodzka przesyłając uzupełnienia z miejscowości Plaveč i Plavnica. Dzięki!


2019-03-25 i 26

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia z Kłodzka i Bolesławowa (H.Kłodzkie >>) oraz nowości z miejscowości Dzbel, Prostějov (Czechy >>). Dzięki!
Ja dokładam kolejne siedem obiektów z Prostějova i uzupełniam już opisane.
G.S. dostarczyła uzupełnienia i zdjęcia jednej z figur z Lewina (H.Kłodzkie >>). Dzięki!


2019-03-22

Za pośrednictwem W.K. dotarły do mnie zdjęcia figury z Niegosławic wykonane 5 lat temu przez Panią Agnieszkę Marzec z Urzędu Gminy w Wodzisławiu (krakowskie >>). Dzięki!
Przy okazji poprawki na stronie powiatu jędrzejowskiego.
J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości: Vratěnín oraz uzupełnienie z Kouřima (Czechy >>). Dzięki!
Ja dokładam ołtarz JN w kościele w Lechovicach (Czechy >>) oraz moje zdjęcia z Kouřima
2019-03-21

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Městečko Trnávka, Pěčín, Kravaře (Czechy >>), uzupełnienie do Mrokocina (X.Nyskie >>), Piding (Niemcy >>). Dzięki!
Rozbudowuję informację o brązowym popiersiu Jana - rekonstrukcji jego rzeczywistego wyglądu  --> zmiany na kilku stronach


2019-03-20

JBT przesłała nowości uzupełnienia z Raciborza i pobliskich Łubowic (X.Raciborskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości: Běstvina - nepomucki herb i flaga, Bítov. Do tego uzupełnienie z Broumova (Czechy >>) i Jarnołtówka (X.Nyskie >>). Dzięki!


2019-03-19

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z Mondsee, Wilfersdorf i uzupełnienie z Großkrut (Austria >>). Dzięki!
G.S. przesłała nowości i uzupełnienia z miejscowości Vysoké Mýto (Czechy >>). Dzięki!
K.O. przekazał nowe zdjęcia Jana z Wlodzienina (X.Karniowsko-Opawskie >>). Dzięki!


2019-03-188

Dodaję nowego Jana N. z targu staroci na Kole + info o Janie Karmelickim Starszym (Warszawa >>).
D.K. przysłał fragment z książki Carlo Emilio Gadda "Poznawanie cierpienia" (tłum. Halina Kralowa, PIW Warszawa 2016), gdzie autor pod nazwami fikcyjnych miast południowoamerykańskich umieścił opisy kilku miast w Lombardii (Włochy >>). Jest wśród nich Pawia (wprost, o Jane z mostu) Pastrufacio-Mediolan (informacja o patronacie i Bractwie Pań od Świętego Jana Nepomucena). Maradagal to podobno Longone al Segrino (sprawdzić!), ale tam wbrew książce nie znalazłem nic niepomuckiego (a Jan miał być patronem tutejszych patronów i przewoźników - zapewne przez jezioro Como). Za to w pobliskim Ramponio Verna objawiło się nam barokowe oratorium Jana N. z freskami na suficie. Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie i zdjęcia do obiektów z Mariazell (Austria >>). Dzięki!


2019-03-11

Wprowadziłem poprawkę M.G. z Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego dotycząca obrazu z kapliczki w Sieroniowicach (X.Opolskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał wyszukane na aukcji internetowej jedyne zachowane zdjęcie Jana N. z Kłodzka-Mariańskiej Doliny (H.Kłodzkie >>). Dzięki!
Wprowadziłem poprawkę P.K. dotyczącą powiatu, do którego należy Ciechocinek (Kujawy >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał info o kaplicach nepomuckich oraz flagach i godłach z miejscowości Chlum oraz Velký Rybník (Czechy >>). Dzięki!


2019-03-08

Poprawiłem lokalizację figury z Niegosławic (dzięki WK!), niestety ciągle brak zdjęcia obiektu (krakowskie >>).
W.Mu. via fb przekazał zdjęcia pięciu porcelanowych figurek Jana N. prezentowanych na wystawie w muzeum w Žacléře (Czechy >>). Dzięki!
J.P. przesłała zdjęcie kuzynki przedstawiające Jana Z Monguelfo (Włochy >>). Dzięki!


2019-03-05

Koniec prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula! Dzisiaj Przysietnica, Wielogłowy, Wola Piskulina, Rzepiska, Jurgów, Pisarzowa, Tymbark (Podhale, krakowskie >>). Dzięki!
Potrzebne były przy tym duże porządki na tej stronie


2019-03-04

C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj Barcice, Grybów (Podhale, krakowskie >>). Dzięki!
Potrzebne były przy tym duże porządki na tej stronie


Marcowa kolejka maili z materiałami nepomuckimi (+ kilka przesyłek w ramach fb + moje zaległości):

Marzec 2019
J.B. z Kłodzka Mariazell +
K.O. Włodzienin +
G.S. Lewin Kłodzki +
J.B. z Kłodzka Bolesławów +
J.B. z Kłodzka Kłodzko +
J.P. Monguelfo +
H.Jakóbczak teledysk +
J.B. z Kłodzka Velky Tynec +
J.B. z Kłodzka Drezno +
J.B. z Kłodzka Vitezna +
J.B. z Kłodzka Kajov +
J.B. z Kłodzka Hradec Kralove +
J.B. z Kłodzka Zdoňov +
J.B. z Kłodzka Koclířov +
JBT żywiecczyzna x 2 +
JBT Sieciechowice +
J.B. z Kłodzka Bolesławów +
M.Muryn Czyżowice +
poprzedni miesiąc >>

2019-02-28

C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj Piotrowice (krakowskie >>). Dzięki!


2019-02-28

C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj Rzepiennik Marciszewski, Brzozowa, Zakliczyn, Łysa Góra, Sufczyn, Szczyrk (krakowskie >>), obraz St. Czajkowskiego z figurą z Przewozu umownie przypisany do Warszawy (>>). Dzięki!


2019-02-27

C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj Brzeziny, Nawsie, Okonin, Zagórzyce, Łęki Strzyżowskie, Przybówka (sandomierskie >>), Bóbrka, Dukla, Osobnica (krakowskie >>). Dzięki!


2019-02-19

C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj początek roboty nad obiektami z pow. strzyżowskiego: Grodzisko, Wysoka Strzyżowska (2), Zawadka (1+1), Kobyle, Lutcza (1), Szufnarnowa (2) (sandomierskie >>). Dzięki!
Ja dokładam Strzyżów


2019-02-14

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do miejscowości Brno (Czechy >>). Dzięki!
C.d. prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Wola Rzędzińska, Rychwałd, Przybysławice, Wietrzychowice (sandomierskie >>). Dzięki!


2019-02-13

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do miejscowości Brno (Czechy >>). Dzięki!
Początek prac nad opracowywaniem piątej paczki materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Ostrowy Tuszowskie, Przedbórz, Przyłęk, Dulcza Wielka, Chorzelów, Bolesław, Żelichów, Brzeźnica, Tarnów (sandomierskie >>). Dzięki!
Dokładam dwie figury Jana N. z Rypina (Kujawy >>)


2019-02-12

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie do miejscowości Náchod, Broumov i nowości z miejscowości Hraběšice, Uherčice, Myštěves (Czechy >>). Dzięki!


2019-02-11

Koniec prac nad opracowywaniem czwartej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Przemyśl, Mołodycz, Radymno, Nehrybka, Kuźmina (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>), Myczków, Smolnik (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>). Dzięki!


2019-02-08

Przystępuję do prac nad opracowywaniem czwartej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Krościenko Wyżne, Lubatowa, Miejsce Piastowe, Jabłonica Polska (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>), Leżajsk, Wola Zarczycka (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>). Dzięki!


2019-02-07

Przystępuję do prac nad opracowywaniem czwartej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Łańcut, Białobrzegi, Zalesie, Żołynia (Z.Przemyska d.woj. ruskiego >>), Futoma, Głowienka, Iwonicz, Krosno (Z.Sanocka d.woj. ruskiego >>), Jaśliska (krakowskie >>). Dzięki!


2019-02-06

J.B. z Kłodzka przesłał nowości i uzupełnienia z miejscowości Mníšek pod Brdy, Láz, Valašské Klobouky, Pozlovice, Žamberk (Czechy >>). Dzięki!
K.W. odwiedziła zamek Sarny (H.Kłodzkie >>) - dodaję kilka aktualnych zdjęć. Dzięki!


2019-02-05

J.Ku. przysłał aktualizacje do kilku obiektów z Zabrza i Bytomia (X.Bytomskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał nowości i uzupełnienia z miejscowości Dobříš (Czechy >>). Dzięki!
JBT przesłała nowe, lepsze zdjęcie obrazu Jana N. z Zakliczyna, tego z pow. myślenickiego (krakowskie >>). Dzięki!


2019-02-04

S.Zobniów przysłał opisy i zdjęcia nowych obiektów z Ząbkowic Śląskich i Zwróconej (X.Ziębickie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał nowość z miejscowości Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) oraz uzupełnienie ze Zbraslavic (Czechy >>). Dzięki!


2019-02-01

Zakończenie prac nad opracowywaniem trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Łomża, Ostrołęka, Nowogród, Szczepankowo, Wąsosz i Wyszków (mazowieckie >>). Dzięki!
Przy okazji mnóstwo pracy włożonej w porządkowanie tego najbardziej chyba dotąd zaniedbanego działu serwisu [mazowieckie (>>) / Kurpie (>>). Oznacza to również koniec z zaległościami z roku 2018!


Lutowa kolejka maili z materiałami nepomuckimi (+ kilka przesyłek w ramach fb + moje zaległości):

Luty 2019
J.B. z Kłodzka Mariazell +
J.B. z Kłodzka Mondsee +
J.B. z Kłodzka Grosskrut +
J.B. z Kłodzka Wilfersdorf +
J.B. z Kłodzka Bestvina +
J.B. z Kłodzka Bitov +
J.B. z Kłodzka Broumov 35 +
J.B. z Kłodzka Jarnołtówek +
G.S. Czechy (w dwóch @) +
J.B. z Kłodzka Městečko Trnávka +
J.B. z Kłodzka Mrokocin +
J.B. z Kłodzka Piding +
J.B. z Kłodzka Pěčín +
J.B. z Kłodzka Kravaře +
J.B. z Kłodzka Vratěnín +
J.B. z Kłodzka Kourim +
J.B. z Kłodzka Dzbel +
M.G., Muz. Śląska Op. Sieroniowice +
JBT Racibórz, Łubowice +
J.B. z Kłodzka Prostějov x 3 +
J.B. z Kłodzka Plavec +
J.B. z Kłodzka Plavnica +
J.B. z Kłodzka Velky Tynec +
J.B. z Kłodzka Cotkytle +
J.B. z Kłodzka Chornice +
J.B. z Kłodzka Javornik +
G.S. Choceň +
J.B. z Kłodzka Watykan +
J.B. z Kłodzka Doboszowice +
J.B. z Kłodzka Karlovy Vary x 2 +
J.B. z Kłodzka Vnorovy +
JBT Andrychów, Targanice, Barwałd Dolny +
poprzedni miesiąc >>

2019-01-31

Ciąg dalszy opracowywania trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Gostkowo, Złotoria Stara, Zaręby Kościelne, Łomża, Krasnosielc (mazowieckie >>). Dzięki!


2019-01-30

Ciąg dalszy opracowywania trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Łacha, Leman, Turośl, Wanacja [mazowieckie (>>) / Kurpie (>>)] oraz Czerwone mazowieckie (>>). Dzięki!


2019-01-29

Ciąg dalszy opracowywania trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula: dzisiaj Kadzidło, Myszyniec, Binduga, Olszewka, Krukowo, Krusza, Ksebki [mazowieckie (>>) / Kurpie (>>)]. Dzięki!
Dodaję Dłutów (sieradzkie >>)


2019-01-28

Przy okazji opracowywania trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula wykonałem prace porządkowe na styku d.woj. mazowieckiego (>>) i Kurpi (>>). Od teraz obiekty kurpiowskie figurują zarówno na swej oddzielnej stronie, jak i na stronie Mazowsza (>>), choć liczone są oczywiście tylko jeden raz. Tak jest przejrzyściej, czego najlepszym dowodem jest zweryfikowanie podwojonych sześciu wpisów


2019-01-25

S.Zobniów przysłał zdjęcia JN z Pawłowiczek, Zdzieszowic (X.Opolskie >>), Grodowiec [jedna nowość!], Piersna (X.Głogowskie >>). Dzięki! (+ porządki w tych gminach)
J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Luže (Czechy >>). Dzięki!
Rozpoczynam opracowywanie trzeciej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Baranowo, Cierpięta (Kurpie >>). Dzięki!


2019-01-24

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Černá v Pošumaví (Czechy >>). Dzięki!


2019-01-23

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Linhartovy, Lukavice (Czechy >>). Dzięki!
M.Muryn przesłał nowości z miejscowości Kopřivnice (Czechy >>). Dzięki!


2019-01-22

Zakończenie prac nad drugą (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Kończewice, Mątowy Wielkie, Tolkmicko (malborskie >>), Olsztyn, Bredynki/Niedzica (Warmia, malborskie >>), Opaleniec, Lesiny Wielkie, Piecki (Prusy X. >>)


2019-01-21

S.Zobniów przysłał nowy obiekt nepomucki ze Śmicza i zdjęcia do JN z Brzeźnicy (X.Opolskie >>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienie z Telča (Czechy >>) i nowość z Hardegg (Austria >>). Dzięki!
Rozpoczynam pracę nad drugą (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Bisztynek, Unikowo, Płoskinia, Chwalęcin, Runowo, Orneta, Stoczek Klasztorny (Warmia, malborskie >>)


2019-01-18

J.B. z Kłodzka przesłał nowości z miejscowości Petrůvka (Czechy >>) i uzupełnienie wpisu z Bretejovic (Słowacja >>). Dzięki!
K.W. przesłała nowe zdjęcia JN z Hejtmánkovic (Czechy >>) wraz z fiszką ewidencyjną. Dzięki!
J.Ku. przesłał dwie figury JN z Sopronu (Węgry >>). Dzięki!
S.Zobniów przysłał nowego Nepomuka z Łanów i uzupełnienie z Domecka (X.Opolskie >>). Dzięki!


2019-01-17

J.B. z Kłodzka przesłał uzupełnienia do Nepomuka z Chwalisławia (X.Ziębickie >>), nowości z miejscowości Nedvědice-Pernštejn, Zhořec, Linhartovy (Czechy >>). Dzięki!


2019-01-16

Koniec pracy nad pierwszą (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Wólka Okrąglik (podlaskie >>), Szwelice, Brzozowica (mazowieckie >>), Sierpc (płockie >>), Otolice, Bocheń (rawskie >>). Dzięki!
S.Zobniów wyszukał kilka błędów wśród Nepmuków X.Ziębickiego: Chwalisław, Mikołajów, Wadochowice. Dzięki!


2019-01-15

Ciąg dalszy pierwszej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Konopczyn, Połomin, Suchowola (trockie >>), Bystre, Platerów, Drohiczyn, Grodzisk/Mierzynówka (podlaskie >>). Dzięki!


2019-01-14

Ciąg dalszy pierwszej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Suraż, Kuriany, Nowosady, Dolistowo Nowe, Knyszyn, Gniła/Pogorzałki (podlaskie >>). Dzięki!


2019-01-11

U.B. przesłała uzupełniające zdjęcia Nepomuków Ołomuńca (Czechy >>) oraz wyremontowanego JN sprzed kościoła św. Maurycego we Wrocławiu (>>). Dzięki!
J.B. z Kłodzka przesłał nowy obiekt z miejscowości Borovnice-Přestavlky oraz informacje o kopii figury z miejscowości Březová nad Svitavou (Czechy >>). Dzięki!
Rozpoczynam opracowywanie pierwszej (z sześciu) paczek materiału nadesłanej przez Pietrosula. Dzisiaj: Narew, Stary Kornin, Juchnowiec Kościelny, Szerenosy (podlaskie >>). Dzięki!


2019-01-08 do 10

J.B. z Kłodzka przesłał nowości i uzupełnienia z miejscowości Kouřim (Czechy >>). Dzięki!
Zmieniam status zaginionego Jana ze Starego Uścimowa - stoi teraz w pobliskim Głębokim (lubelskie >>)
R.H. przesłał nam nowy obiekt - figurę JN z kościoła w Drągowinie. Przy okazji wskazał dwa obiekty, które powinny być przesunięte z X.Głogowskiego (>>) do X.Żagańskiego . Dzięki!

Styczniowa kolejka maili z materiałami nepomuckimi (+ kilka przesyłek w ramach fb + moje zaległości):

Styczeń 2019
S.Zobniów D. Śląsk - różne +
R.H. Drągowina +
J.B. z Kłodzka Chwalisław +
S.Zobniów Domecko-Pucnik +
J.B. z Kłodzka Linhartovy +
J.B. z Kłodzka Lukavice x 2 +
M.Muryn Kopřivnice +
J.B. z Kłodzka Černá v Pošumaví +
J.B. z Kłodzka Luže +
S.Zobniów Pawłowiczki +
S.Zobniów Zdzieszowice +
S.Zobniów Grodowiec +
S.Zobniów Piersna +
S.Zobniów Ząbkowice Śląskie +
S.Zobniów Zwrócona +
J.B. z Kłodzka Bystré +
J.B. z Kłodzka Zbraslavice +
J.Ku. Zabrze- Grzybowice, Mikulczyce, Miechowice +
J.B. z Kłodzka Dobříš x 5 +
JBT Zakliczyn +
J.B. z Kłodzka Mníšek pod Brdy +
J.B. z Kłodzka Mníšek pod Brdy 2 +
J.B. z Kłodzka Láz +
J.B. z Kłodzka Valašské Klobouky +
J.B. z Kłodzka Pozlovice +
J.B. z Kłodzka Žamberk +
JBT Kraków +
K.W. Sarny +
Pietrosul Podkarpacie x 30 +
J.B. z Kłodzka Náchod +
J.B. z Kłodzka Náchod - Běloves +
J.B. z Kłodzka Náchod +
J.B. z Kłodzka Broumov +
J.B. z Kłodzka Hraběšice +
J.B. z Kłodzka Uherčice +
Pietrosul Galicja, 30 +
J.B. z Kłodzka Myštěves +
J.B. z Kłodzka Brno +
J.B. z Kłodzka Kłodzko +
P.K. Ciechocinek +
J.B. z Kłodzka Chlum +
J.B. z Kłodzka Velky Rybnik +
poprzedni miesiąc >>

2019-01-04

Dopisuję obiekty z miejscowości Svatý Jan nad Malší (Czechy >>)
Nowe zdjęcia odwiedzonych po 4 latach JN z Vyššeho Brodu (Czechy >>)
M.G. przesłał brakujące zdjęcia figury JN z kościoła sv. Josefa w Pradze (Czechy >>). Po wgłębieniu się w temat okazało się, że jest to zupełnie nowy na liście obiekt z kościoła sv. Josefa na Malej Stranie, a nie z kościoła pod tym samym wezwaniem na Josefovie, po drugiej stronie rzeki. Tego ostatniego znałem, ale nie zrobiłem zdjęć ze względu na nabożeństwo podczas mojej tam wizyty, W ten sposób strona wzbogaciła się o nowy wpis i nowe zdjęcia znanego już obiektu. Dzięki!
Witek przysłał zimowe zdjęcia Jana z Bielska-Białej (krakowskie >>)
2019-01-03

Dorzucam moje letnie zdjęcia z miasta Písek (Czechy >>)

2019-01-02

Dzięki W.M. udało się zidentyfikować Jana N. z Meksyku jako wyposażenie katedry w Guadalajarze. Dzięki!
Dorzucam moje letnie zdjęcia kościoła JN w Štěchovicach, figury i kaplicy z Horosedlych (Czechy >>)Grudniowa kolejka maili z materiałami nepomuckimi (+ kilka przesyłek w ramach fb + moje zaległości):

Grudzień 2018
S.Zobniów Nowy Wiec, Łyśniewo Sierakowickie, Stężyca, Wysin +
S.Zobniów Boreczek +
S.Zobniów Łowicz +
J.B. z Kłodzka Horni Sukulom +
M.O. Gdańsk - jarmark +
J.B. z Kłodzka Gdańsk-Stare Szkoty x 2 +
J.B. z Kłodzka Haslach an der Mühl +
J.B. z Kłodzka Lidečko +
S.Zobniów Jabłonowo Pom. +
S.Zobniów Łęki Kościelne +
J.B. z Kłodzka Dlouhá Loučka +
J.B. z Kłodzka Loštice +
J.B. z Kłodzka Kunovice +
J.B. z Kłodzka Partizánska Ľupča +
Pietrosul Partizánska Ľupča +
J.B. z Kłodzka Ostrava - Krasne Pole +
J.B. z Kłodzka Svaty Jan +
J.B. z Kłodzka Protivanov +
S.Zobniów Orłów +
S.Zobniów Szczyrzyc +
S.Zobniów Krasne Lasosice +
S.Zobniów Janowice +
S.Zobniów Muchówka +
S.Zobniów Podłopień +
S.Zobniów Rajbrot +
J.B. z Kłodzka Telc - pocztówka +
J.B. z Kłodzka Tremesna +
U.B Olomouc x 4, Wrocław +
J.B. z Kłodzka Kouřim +
J.B. z Kłodzka Kouřim +
J.B. z Kłodzka Kourim +
J.B. z Kłodzka Borovnice-Prestavlky +
J.B. z Kłodzka Březová nad Svitavou +
Pietrosul Podlasie, Mazowsze - 30 obiektów +
J.B. z Kłodzka Nedvedice - Pernstejn x 2 +
J.B. z Kłodzka Zhorec +
J.B. z Kłodzka Linhartovy +
J.B. z Kłodzka Petruvka +
J.B. z Kłodzka Nedvedice +
J.B. z Kłodzka Bretejovice +
K.W. Hejtmánkovice +
J.Ku. Sopron x 2 +
S.Zobniów Łany +
S.Zobniów Brzeźnica +
S.Zobniów Śmicz +
J.B. z Kłodzka Telč +
J.B. z Kłodzka Hardegg +
Pietrosul Warmia i okolice +
Pietrosul Kurpie i Mazowsze +
poprzedni miesiąc >>

Stan na koniec roku 2018:8:

9589 Nepomuków
(+822 nieistniejących lub niepewnych. W 2018 przybyło: 487)
w tym 5601 w Polsce
(+685 nieistniejących lub niepewnych. W 2018 przybyło: 84)

zobacz starsze >>